Střešní okno - přetěsnění

okno01

 

Cestou z letošní Korsiky nás čekalo nemilé překvapení. Za jízdy a za deště nám začalo mezi stropem a rámem okna zatékat. Bylo to nepříjemné překvapení, s kterým jsem si nevěděl rady. Volal jsem do servisu, kde mě měli další pracovní den zavolat termín opravy, což se nestalo. Nakonec nás zachránil kamarád "Hrsče", který již toto opravoval a jako vždy měl pravdu o závadě a řešení zatékaní, aniž by auto viděl. Na doporučení jsem koupil tmel Terostat 2759 a okno jsme vytrhli. Na střechu musel Karel H, protože má váha by učinila na střeše své.

 

 

 

ZPĚT

 

 

Po vymontování okna se potvrdilo tvrzení kolegy, že tyto okna se kroutí jako luk, v nástavbě jsou sešroubovány ve prostřed a tím pádem se kraje zdvihají a rohy tvoří mezeru mezi střechou a rámem. Na fotce je prohnutí okna znát pouhým okem.

okno04

Nejhorší práce byla očistit okno od starého těsnícího tmelu z rámu okna a střechy. Zabralo to i nejvíce času. Když už bylo okno demontované, rozhodli jsme se rozebrat mechanismus, vše očistit a promazat. Když si člověk prohlíží tento výrobek na stole, může vše okouknout a ohodnotit, nechápu, co na tom stojí tolik peněz.  Jedným slovem, je to aušůs. No, vše promazáno, nové nemáme, tak jsme nanesli dvě housenky tmelu a okno jsme namontovali zpět. Do rohů okna jsme vyrobili plechy, které přitáhnou rohy okna ke střeše a vyrovnají prohnutí. Musím uznat, že tento systém funguje a plní účel.  

Po promazání mechanismu a zpětné montáži okno chodí lépe, jak když bylo nové. Jde velice lehce a bez námahy dobře zamyká.

Tímto by jsem chtěl poděkovat kolegům Hrsčatům za pomoc  www.hrscata.cz

 

Aktualizace 21.10.2013 Karel Jeřábek

123-382.jpg 123-381.jpg 123-377.jpg 123-380.jpg 123-378.jpg 123-379.jpg

Bazar

Prodej
logo expedice apalucha
Hlavní strana | Kontakt | Mapa stránek

všechna práva vyhrazena © Expedice Apalucha o.s. 2005 - 2011 power by KW - Soft

Načítám data, čekejte prosím.