Extreme Caravaning

abensturosten


http://www.abenteuerosten.de/

Mongolsko a Čína obytným autem?? Nesmysl?? Určitě ne !!

 

Abert Konstantin

 

Na cestě při akci "Visit Russia" jsme potkali v Moskvě hodně velkých cestovatelů. Mezi další z opravdové světáky patří Konstantin Abert, který žije v Německu. Cestuje již od svého mládí, cestoval s rodinou a cestování ho dnes již živí. Při osobních rozhovorech nám vyprávěl své začátky cestování. Jednou koupil UAZe 452, takovou tu vojenskou sanitku a vydal se i malými dětmi přes celé Rusko do Magadanu. Bez velkých zkušeností si vybral špatné období, počasí a i auto. Začalo mrznout a bylo mu jasné, že s tímto se nedá dojet. Na cestě UAZe prodal a koupil štábního ZILa. Bohužel součástí automobilu byly čtyři tuny zmrzlých ryb, které byly v nástavbě vozu. Nezbylo jim nic jiného, než ryby rozdat, nástavbu vyčistit, instalovat kamna a hurá do Mgadanu.

 

Moskva nám vůbec otevřela oči v možnostech cestování obytným vozem a o tom by jsme chtěli psát. Neberte to jako reklamu nějaké organizační cestovky, berte to jako motivaci a možnosti individuálního cestování.

V květnu 2012 jsme kempovali v Moskevském kempu Sokolniki a najednou přijelo asi patnáct obyčejných obytných vozů. Když jsme zjistili kam mají namířeno, spadla nám brada. Cílová destinace - Peking. No to snad není ani možné. Právě tato cesta byla organizována panem Abertem.

Fotografie trasy nalepená na obytném voze.

Trasa

Ještě v Rusku jsme si o této expedici hodně povídali a chceme tuto cestu sledovat. Přinášíme pár prvních fotografií z cesty.

Seznamovací akce s němci v Sokolníkách. První v čele je kamarádka Aurora z klubu Avtotravel.

Abert01

 

 

MONGOLSKO

Abert02

 

 

CHINA

China - Peking


Ukázka Tour 2009

 

 


Další foto ve fotogalerii : Extreme Caravaning

Bazar

Prodej
logo expedice apalucha
Hlavní strana | Kontakt | Mapa stránek

všechna práva vyhrazena © Expedice Apalucha o.s. 2005 - 2011 power by KW - Soft

Načítám data, čekejte prosím.