Motocykl 2012

Motocykl 2012


Motocykl 2012MOTO logo

Jako začínající "motorkáři" jsme se museli porozhlédnout na výstavě "Motocykl 2012".

Ta se konala 8-11.3. v Pražském výstavišťi v Holešovicích. Pro ty kteří tam nebyli, stručně popíšeme o co přišli a o co bohužel ne.

Dne 11.3.12 vyrazil zástupce předsedy Patrik na výstaviště. Vybaven foťákem, brašnou na katalogy a troškou drobných na parkoviště. S pocitem prázdnější výstavy jsme ráno vyjeli. Tvrzení prázdné výstavy zmizelo v prach hned co jsme vstoupili dovnitř, mraky lidí přes které nebylo vidět.

DAKAR

Jako první čeho se člověk všimnul byla písečně žlutá barva stánku hned před vchodem do auly. Tento stánek patřil doprovodnému týmu Dakar. Zde jsme mohli vidět 3 motorky, 1 čtyřkolku a 2 ohromné náklaďáky. Jeden náklaďák měl otevřený "zavazadlový" prostor, ve kterém byla obří nádrž, náhradní kola, ocelové nájezdy, nářadí a náhradní díly. Opravdové mašiny na opravdový terén.

Naproti stánku Dakar, jsme zahlédli truck Harley-Davidson s modely 2012 a doplňkami. U každé motorky byla možnost zapůjčení na 1 den za cca 3000,-. Měli jsme štěstí a dorazili jsme ve chvíli, kdy se H-D Nightster nastartoval. Zvuk davu lidí zaměnil rachot motorky, který zněl jako protrhnutí vodní hráze.

Při vstupu do areálu jsme si mohli vybrat mezi třemi pavilony. V prvním byla přehlídka kuriozit, dragstarů a custom biků. V druhém jsme poznali zastupitele značek a jejich nové modely pro rok 2012. A v třetím jsme okusili doplňky, čtyřkolky a různé.

HD Indian

My jsme jako první byli v pavilonu custom biků. Kde se pyšnily krásné přestavby Harleyů a i jiné značky. Úžasné mašiny, které byly přestavěny doma v dílně, druhé upraveny airbrushem a zbylé doplněny led světly.

V této sekci výstavy bylo opravdu na co koukat. A koho tento styl motorek nezajímá, mohl se podívat na trojkolky, nebo pokud má rád auta, tak na dragstary a sportovní verzi Velorexe.

Kdo měl rád závody motorek, tak zde našel i svůj kout duše. Zde byly historické závodní motorky, až po současné motorkářské dragstary.

V prostředním sále jsme vyděli zástupce všech značek. Kde jsme spatřili poprvé firmu Victory, která je největším konkurentem Harley-Davidson. Kus opodál u  stánku Suzuki se vystavoval nový model Suzuki 650 V-Strom. Poohlídnout se člověk mohl i u stánku Piaggio a Husqvarna. Také Kawasaki ukázala své skvosty, v podobě svého nové Kawasaki Versys 1000. Veliká část plochy zabrala firma Ducati. Ta představila na nový rok Ducati 1199 Panigale a Multistrada 1200. Bohužel jsme na výstavě nezahlídli stánek Yamahy, Hondy, BMW, KTM a taky by nevadila společnost Moto Guzzi.

BMW TouratechTyto značky by jsme hledali marně, a tak se přesouváme do posledního sálu. Náhle na nás dýchla menší anarchie, všude jsme viděli stánky s příslušenstvím. Mezi chaosem jsme objevil stánek tříkolové kuriozity Morgan 3 Wheeler a stánek Touratech, u kterého jsme strávili asi nejvíc času z výstavy. Naproti byl dětský koutek pořádaný spol. BESIP. V sálu není moc k vidění, až na autogramiádu řidičů Moto GP. V této části jsme nakoupili kufr na motorku a motorkářské jídlo Adventure menu.

Pro nás to byla první výstava motorek. Určitě se na ní budeme vracet, né kvůli motorkám, ale kvůli výbavě na cestovní motorky. Určitě by stálo za zmínku veliký nedostatek známých moto značek. Z důvodů dvou výstav který se konali ve stejný dny. Škoda.

aktualizace 11.06.2012 Patrik Jeřábek

 

88-219.jpg 88-214.jpg 88-212.jpg 88-213.jpg 88-211.jpg 88-216.jpg 88-217.jpg 88-208.jpg 88-210.jpg 88-209.jpg 88-215.jpg 88-218.jpg

Bazar

Prodej
logo expedice apalucha
Hlavní strana | Kontakt | Mapa stránek

všechna práva vyhrazena © Expedice Apalucha o.s. 2005 - 2011 power by KW - Soft

Načítám data, čekejte prosím.