Expedice Apalucha o.s.

Jak to vše začalo???

    Dávno a dávno před mnoha lety, kdy začalo být cestování povoleno i pro normální lidi a ne jen pro vyvolené, jsme zakopupili nové osobní auto. Děti byly malé, osobní auto také /Seat Cordoba 1,9D/ a začali se nám zapalovat lýtka a chtěli jsme někam jet. Začali jsme jezdit po vlastech českých a chtěli jsme i na nějakou zahraniční dovolenou. Jediná možnost byla uklidněná válečná situace a krásné moře v Chorvatsku. Jezdili jsme tam často a na dlouho, ale přestalo se nám zamlouvat. Viděli jsme ho již skoro celé a chtěli jsme poznávat něco jiného. Stáli jsme před velkým problémem, kdy tehdy malé děti nechtěli upustit od své oblíbené, přímořské destinace a museli jsme něco vymyslet. A to byl ten den "D", kdy nás napadlo udělat Expedici Apalucha a první výezd musel být do Disneylandu v Paříži. Začali jsme vše připravovat a na podporu dětí jsme vyrobili trička s nápisami, fotkami a  polepy auta, což nás drží dodnes.

  Bylo to v době, kdy děti ještě neodmlouvaly, nepotřebovaly takové kredity a kapesné. Jednou jsme seděli a abychom zvedli jejich sebevědomí a důležitost, tak jsme založili přípravný výbor EA. Já (taťka Karel)  předseda, mamka Hana (hospodář - jako doma), dcera Stáňa a syn Patrik - členové. Každému rodiči přeji pohled do dětských důležitých očí při podepisování zakladatelských listin a valných hromad. Patrik v té době skoro neuměl psát, ale na dokumenty a stanovy to zvládnul. Vše bylo hotové registrace se povedla a sdružení má již několik let svou právní subjetkivitu.

   Od té doby se snažíme cestovat, co nám čas a peníze umožní. Projeli jsme již skoro celou Evropu, omrzli /obrazně/ jsme na Nordkappu, ubránili jsme se před Nessí u jezera Loch, byli na koncí světa - Cabo da Roca v Portugalsku a již několikrát jsme navštívili Gibraltar. Nejvíce si ceníme, že jsme projeli asijskou částí Turecka na Bodrum a Maroko v srpnu až k Zagoře v Údolí Dráa. Autem jsme zdolali Sardinii, Korsiku, Elbu a Sicílii. Nedá se hodnotit, co bylo krásné, co poučné a co se nám nejvíce líbilo. Vše bylo moc a móc hezké, všude jsme poznali nové lidi a zážitky.

EA Trička

Bazar

Prodej
logo expedice apalucha
Hlavní strana | Kontakt | Mapa stránek

všechna práva vyhrazena © Expedice Apalucha o.s. 2005 - 2011 power by KW - Soft

Načítám data, čekejte prosím.