Sezóna 2016

Byť rok 2016 ještě neskončil, ale větší část expedic už jsme odjeli. V tomto článku ukážeme kde jsme zatím byli.

V roce 2015 jsme stále plánovali kam jet a popravdě je rok od roku těžší se rozhodnout kam jet. Naše oblíbená věc přes zimu je plánovat věci, byť nejsou následný rok odjety. Prostě se uloží a nechá se to na jindy. Junior měl naplánovaný z roku 2014/2015 Albánii. Tak jsme si řekli, že to zkusíme. 

Zimní období:

Továrna BMW

Začátek roku junior strávil pár nádherných hodin v továrně BMW, kde koukal na vysněné motorky a snažil se jednu či dvě motorky ukrást. Nepodařio se. Přesto sledoval procesy naskladnění dílů, výrobu motorů a samotnou kompletaci motorek. Naštěstí továrna ví, že motorka BMW R 1200 GS LC je nejlákavější a proto její kompletaci člověk viděl od začátku až dokonce a hned vedle šlo zahlédnout výrobu BMW F 800 GS. Nádherné kousky motorek pod jednou střechou a nádherně strávený den. Exkurzi poskytuje Adventure moto a junior ji vřele doporučuje.

BMW továrna

Výstava Motocykl a Motosalon

Junior musel navštivit i motorkářský výstavy. Jedna se konala v Brně a druhá v Praze v Holešovicích. Jako každý rok se výstavy konaly nesmyslně ve stejný termín, ale naštěstí se Apalucha dostala na obě. Jeho největší lákadlo byla nová Africa Twin ve stánku Honda. U stánku BMW si junior osedlal motorku BMW F 800 GS ve verzi Adventure a BMW R 1200 GS LC a také ve verzi Adventure. Stánek KTM juniora láká na KTM 1190 Adventure R a KTM 1050. Marně bychom hledali v Brně i v Praze stánek Suzuki což byla velká škoda. Výstavy byli zajímavé i na příslušenství, kde jako hlavní byl stánek časopisu Motoroute, portálu Motorkáři.cz, oblečení Psí Hubík, obchod Wemoto, pneumatiky Mitas a oblečení Rockway. V Holešovicích se pro náš typ motorkaření moc nenašlo, ale i tak to bylo zajímavé dopoledne. V roce 2017 se bude konat Motosalon v Letňanech a Motocykl v Holešovicích, tak když vyjde čas, tak Apalucha tam zase bude. Jinak galerie najdete na facebooku a to jak Motosalon, tak i Motocykl

Motosalon

Suzuki days

Na výstavách Suzuki nikdo nenašel a tak jsme si našli info o nových motorkách přímo na internetu a zjistili jsme, že mají Suzuki Days. V té době si můžete vyzkoušet předváděcí jízdu libovolného motocyklu zadarmo. Suzuki Hamouz nám na hodinu půjčil Suzuki V-Strom DL 1000. Nový design a jiný motor, který je celkem krásně sladěn. Hrozně se nám líbila a její chování bylo velmi příjemné. Motor dával nádhernou sílu, ale nelákala na vysoké rychlosti byť je dokáže poskytnout. Byli jsme z nového V-Stroma opravdu nadšeni a stále je to jedna z levnějších motocyklů ve své třídě. Uvidíme jak si povede na českém trhu.

V-Strom 1000

Furt byla ale zima, takže jsme trávili volné chvíle buď na cvičáku nebo opravou našeho vozového parku a plánováním našich expedic. Začínající apalušák Vendy se musí nejdříve naučit jak být poslušná a proto cvičák musí být. Opravy motorky bylo nejvíce u V-Stroma jelikož jsme nejdříve předělávali tlumiče a instalovali nové off-roadové stupačky a následně nás čekali další opravy. Mezi nimi byli oprava světel a instalace nového napájení navigace.

Moto / Vendy

Výpravy:

První výpravy byly do Albánie.

Předseda s Hospodářkou sbalili v květnu karavan a barunku. Směr jeh byl jasný a cesta jim uběhla rychle. Strávili nádherných 23 dní na cestě a navštívili Albánii. Od severu k jihu ji celou projeli a náramně si to užili.

Albánie karavan

Junior nakonec po výpravě předsedy a hospodářky sbalil motorku a také vyrazil v červnu do Albánie. Nakonec strávil 31 dní na cestě a najel 6200 kilometrů. Jeho plán uběhl tak jak to vymyslel. Trajektem z Benátek do Řecka a z něj rovnou do Albánie. A člověk jede od spoda nahoru v klidu a ušetřil několik set kilometrů na pneumatikách a několik dní na motocyklu. Nakonec potkal obrovské množství cestovatelů, motorkářů a čechů.

Albánie moto

Další a poslední velká výprava byla do Švédska.

Znovu předseda s hospodářkou na výpravě. Na pár dní začali zjišťovat jak nádherný život může být na tom severu. Nakonec se jim podařilo zdolat i polární kruh a užili si po dobu 23 dní Švédské podnebí a silnice.

Švédsko

Galerie z výprav se již zpracovávájí a co nevidět budou publikovány na našich stránkách. Pro nedočkavce doporučujeme odkaz na facebook. Kde na naší timeline objevíte náš příběh v roce 2016 a dříve.

Vyjížďky:

Pár motorkářských výprav jsme vykonali i v Čechách. Jedna z nejzajímavějších byla směr Plzeň, kde jsme navštívili nádherné místo. Air park Zruč u Plzně, kde uvidíte nádherné stroje na jednom místě. Musíte se zcela pochopitelně držet jistých pravidel, ale ty jsou samozřejmé. Užijete si zde naprosto parádní procházku po areálu a pro technické fanatiky je to úžasná podívaná a pro rodinu také. Když budete mít čas určitě se dejte do řeči s majitelem. Nakonec dne můžete zakončit procházkou i nějakým občerstvením po Plzni.

Airpark

aktualizace 25.08.2016 Patrik Jeřábek

Bazar

Prodej
logo expedice apalucha
Hlavní strana | Kontakt | Mapa stránek

všechna práva vyhrazena © Expedice Apalucha o.s. 2005 - 2011 power by KW - Soft

Načítám data, čekejte prosím.