For Caravan 2011

For Caravan


For CaravanFor Caravan 2011

Galerie For Caravan

Jako každý rok navštěvujeme caravanistické výstavy v okolí našeho bydliště. Ne jinak tomu bylo s výstavou For Caravan v PVA v Letňanech, která probíhala ve dnech od 25 do 27.března 2011.

 

 

For CaravanJiž při vstupu nás překvapilo nové uspořádání výstavní plochy, která na nás zapůsobila vzdušně a přehledně. Dříve klikaté uličky s nepřehlednými křižovatkami byly pryč a výstava se stala daleko přehlednější. Nevedeme si žádné statistiky, ale mohlo to být zapříčiněno (nebo nám to připadalo)  menším počtem vystavovatelů, k čemuž bohužel napomáhá částečně krize a dále kritizovaný větší počet výstav do roka se stejnou tématikou.

Jako každý rok jsem chodil po exponátech s otevřenou pusou a byl jsem mile překvapen s vývojem a novinkami, které se u prodejců objevují.

 

 

 

 

I když máme ještě poměrně mladý obytný vůz, rádi jsme si prohlédli skoro každý karavan a každou obytku, která nám skřížila cestu. Po několika letech našeho karavanismu hodnotíme, co je dobré, co je zbytečné a co by jsme vyloženě potřebovali. Letošní rok se výrobci vyloženě specializovali na led osvětlení, na větší počet sedadel na sezení a lůžek na spaní. Další změnou byly pořád zlepšující a hezčí designy, kdy já osobně dávám přednost účelu a prostoru. Výrobci se předhánějí s vysokou doložností, velkým prostorem a pořád splňujícím limitem 3,5t osobního vozu.  

 For Caravan

Zvláštní kapitolu a pozornost si určitě zaslouží dodávkové vestavby. To co projektanti dokáží vměstnat do omezeného prostoru zaslouží chválu a obdiv. Spolu s nižší pořizovací cenou, o hodně lepšími jízdními vlastnostmi, menší nápadnosti a splynutí v davu ostaních aut jsou pořád ve vrůstající oblibě. Nemalý vliv má i o dost menší provozní náklady a lepší průjezdnost terénem. Pravý opak tvoří objevující se americké luxusní RVčka, která svým luxusem, nadlimitními rozměry a odrazující celkovou hmotností pořád hledají své místo na trhu. Popravdě si nedokáži představit, kolikrát bych musel vynásobit naše náklady při dovolenkové cestě na Gibraltar (pohoné hmoty a mýtné) s touto velkoprostorovou vilou. Přes to bylo na výstavě zřejmé, že si tyto vozy určitě své klienty najdou.

 

 

Camping, Cars & Caravans

Nejvíce jsme se těšili ke stánku našeho oblíbeného časopisu pro karavanisty Camping, Cars & Caravans, kde jsme měli domluvenou schůzku s šéfredaktorem Honzou Bordovským. Povídali jsme si o našich článcích, které publikujeme v časopisu, o cestovatelských snech a vizích, o časopisu, který je na velice dobré úrovni. Nešetřili jsme chválou a šetřit nepřestaneme, dokud bude časopis na levelu na kterém se nachází. Perfektní vyvážení témat o technice, novinkách, cestování a rad. Únosná míra reklamy, bez které by se to asi neobešlo a velice dobré grafické zpracování spojené s kvalitou tisku a papíru.

 

 

 

 

Bord Atlas 2011Kempy 2011Na výstavě nás  zaujalo vydání těchto dvou publikací, které by nemělo chybět v žádném obytném autě, nebo karavanu. Oba produkty jsou od výše popisovaného karavanistického časopisu. Bord atlas využíváme již dlouho a jednou za dva roky si kupujeme aktualizované vydání. Současně s tištěnou formou používáme ještě v elektronické podobě bodu zájmů v navigaci TomTom.

Katalog Kempy a bungalovy 2011 představuje ucelený přehled kempů v České a Slovenské republice. Podobně jako v Bord atlasu obsahuje nejdůležitější informace o zařízení včetně kontaktů a GPS poloh. Doufám, že se objeví katalog i ve formě POI bodů pro nahrání do navigace.

Na výstavě jsem očekával větší zastoupení obchodů s karavanovými doplňky. Internetových obchodů se objevilo jako hub po děšti, ale žádný nechce investovat do prodejní výstavy, málo jich drží nějaké minimální sklady, ale všichni chtějí vydělávat. To je divný, že jo? Na výstavě byly zastoupeny jen firmy, které známe už z předešlých ročníků výstavy.

Co mě docela mrzí je, že jsem ve spleti informací úplně zapomněl na Ekoauto a Ekocesty cestovatele Stanislava Milera, s kterým jsme chtěli poklábosit o cestování tak zajímavých destinací, které navštěvuje. ´

Výstava se nám líbila a byl to krásně zájmově prožitý den.

aktualizace 01.04.2011 Karel Jeřábek

Bazar

Prodej
logo expedice apalucha
Hlavní strana | Kontakt | Mapa stránek

všechna práva vyhrazena © Expedice Apalucha o.s. 2005 - 2011 power by KW - Soft

Načítám data, čekejte prosím.