Zápisky z cest

OTR


Bohužel to vypadá, že Ontheroad je na nějakou chvíli zrušeno. Počkáme do oficiální zprávy a uvidíme!

Určitě každý z nás by si rád ukládal pozice nebo trasu své cesty. Může poté ukazovat, která místa navštívil. Zároveň dát rodině a kamarádům informaci, kde se nachází. Neustále přemýšlíme jak správně vše zaznamenávat. Jako první možnost je vyhledávání z paměti doma u počítače. TO NELZE!!! Zabere to strašně času a výsledek je nepatrný.

Poté jsme se naučili ukládat POI body do navigace, což byl dobrý nápad, ale zapomněli jsme přiřadit název POI bodu k souřadnici a o zpětném vyhledávání doma jsme už mluvili. Asi nejjednoduší se nám osvědčilo, každovečerní psaní do deníku, včetně polohy a popisu dané lokace. Je to to nejlepší co jsme v té době měli. Ale přijedete někam večer, jste unavený a druhý den ráno jedete pryč. V tu chvíli Vám chybí zápis v deníku. Nestihnete to doplnit a najednou zjistíte, že to celé nemá cenu a přestanete psát vůbec.
 
Chtěli jsme toto: Jednoduchost a propojitelnost s webem. Z cestopisů jsem se dočetl o používání zařízení SPOT. Je to krabička, která přes satelit posílá Vaše nynější souřadnice a ukládá je na web. Negativa této věcičky je cena. Musíte si koupit vysílač a poté si platit satelitní službu.
Čirou náhodou jsme objevili portál OnTheRoad. Jedná se o online portál založený na správu a zaznamenávání POI bodů.
 
Ontheroad.to
OnTheRoad - www.ontheroad.to
AHOJ
Základ tohoto webu je prostý. Zaznamenávání pomocí "článků" Váš průběh výletu. Ke každému článku můžete přiřadit souřadnice a fotky. Přihlášení je zdarma a pokud nechcete nadřazené služby, které OnTheRoad s příplatkem nabízí, tak ani za používání webu nic neplatíte. Web je přeložen do češtiny. Jednoduché a praktické. Zakládání výletů není složité a dokonce nabízí primitivní plánování trasy i s časovým harmonogramem. Jediná nevýhoda je, že musíte kvůli zaznamenávání být online. Tomu se dá vyhnout pomocí mobilu. Pokud na stránkách zaregistrujete mobil k Vašemu účtu, tak poté stačí zadat název města a na centrálu OnTheRoad odeslat sms. Ta se zaregistruje na Váš výlet a přiřadí přibližné souřadnice města. Možnost externího zapisování může být nastavena i na email. Lze nastavit, že Váš zásah do deníku bude oznámen přes email, takže může každý nový článek přijít kamarádům přímo do emailu. Portál Ontheroad lze propojit se sociálními stránkami. Můžete Váš deník vkládat na jiné weby, kde se bude automaticky aktualizovat. Samotný výlet se může poté různě zpracovávat do prezentací, atd....
OnTheRoad přiřadilo k nabídce android aplikaci, která je zdarma na Google play a Iphone. Tuto aplikaci využijete tehdy když nemáte online spojení, tak prostě dle mobilu nebo tabletu najdete přesnou polohu a pošlete jí automaticky přes sms do centra OTR. Další výhoda je i pozdější synchronizace. Takže si můžete psát deníky a jakmile budete na Wifi, tak synchronizujete zařízení a máte doplněn Váš cestovní deník.
OnTheRoad jsme si velmi oblíbili. Kdo chce může se podívat na náš cestovní deník.
 
Kdo rozumí anglicky, tak jsme objevili tohle instruktážní video:
 

 

aktualizace 20.01.2015 Patrik Jeřábek

117-449.jpg Info 117-451.jpg Deník 117-450.jpg

Bazar

Prodej
logo expedice apalucha
Hlavní strana | Kontakt | Mapa stránek

všechna práva vyhrazena © Expedice Apalucha o.s. 2005 - 2011 power by KW - Soft

Načítám data, čekejte prosím.